Esileht » Lihtsalt rõõm » Talvest ja kevadest

Talvest ja kevadest

Käisin eile Ihastes jalutamas. Nädal varem maja ees õitsenud üksikust kuldtähest, mis õhtuks juba ära nopitud oli, on saanud palju õitsevaid kuldtähti. Tee äär on võililledest kollane. Paiselehe õitest sõin kõhu täis. Metsas toksib rähn ja tihased säutsuvad kõikjal. Pajutibudega kaetud põõsaste all otsib kuldnokk ussikesi. Sinine taevas, päike, porised rajad. Väikesed lumelaigud varjus. Pisikesed helerohelised pungad mustikavartel. Kollane liblikas:) Selle kevade esimene. Ja teine. Kolmas pruunikirju. Ja veel palju kollaseid ja mõni kirju.

Talv oli sel aastal suhteliselt lühike, tuli piisavalt hilja ja märkas õigel ajal stiilselt lahkuda. Sellegi poolest oli see üks raskemaid talvi. Kuu aega tagasi, kui lumikellukesed õitsema hakkasid, märkasin küll kevade tuleku märke ja rõõmustasin, kuid hinges ikka ei uskunud, et on kevad. Tundus, et talv ei lõppegi ära. Küsimus, miks inimesed elavad põhjamaal, jõudis kohale aastase hilinemisega. Iga pilt oliivipuudest tekitas tahtmise huilata nagu hiid-Ansip ja järsku oli neid pilte igal pool, palju rohkem, kui varem. Nüüd, kui peale suurt kevadet tuli jälle lund, aga nautisin vaatemängu, sest seesmiselt teadsin, et tegelikult on kevad käes.

Veebruari keskel murdis mu ema omal selgroo. Kodus, une pealt, voodi läks katki. Nüüd on mitmeks kuuks kodus, pikalt istuda ega kummardada ei tohi, veedab päevi voodis lugedes ja aegajalt käib väljas kõndimas. Eile läks juba loengusse, sest toas pidi igav olema ja loengus saab ju seista ka. Paraneb jõudsalt.

Ise olin terve veebruari ja järelkajana pool märtsi haige. Tavaliselt on mu väga edukas strateegia haiguste puhul püsida toas, juua palju kuuma mustsõstra morssi ja taimeteed, pikutada voodis ja lugeda toredaid raamatuid. Enamasti hakkab õhtuks, halvemal juhul järgmiseks lõunaks tunduma, et kaua võib nii elada ja saab toimetama asuda. Seekord võtsin alles veebruari lõpus sellise päeva, kus üldse väljas ei käinud, ja kohe hakkas paremaks ka minema.

Koolist võtsin akadeemilise ja elan praegu Tartus. Aegajalt on tundunud, eriti sügisega võrreldes, et ma ei tee mitte midagi. Lähemal vaatlusel olen enda rõõmuks siiski märganud, et mitte midagi tegemisega sisustatud ajast on üht-teist välja kasvanud ja “mitte midagi” käib selle kohta, mida ma arvasin, et peaksin tegema, et aeg raisku ei läheks.

Sukeldusin uue koduõppe lähenemise tundma õppimisse. Kogusin netist oma arvutisse sadu lehekülgi artikleid, blogipostitusi, listikirju. Kohe, kui neist süsteemi suudan tekitada, tuleb artikkel ka.

Koduõppega seotud artiklite valguses panin kirja oma missiooni. Hiljem Eesti Ökokogukondade Ühenduse strateegia koostamise kokkutulekust inspireerituna täiendasin seda, tegin oma elule samuti SWOT-analüüsi ja lisaks otsitud materjalide eeskujul lisasin veel üht ja teist:) Kui selle kõik ilusti sõnastatud saan, panen siia ka.

Aasta teemaks valitud valdkond edeneb tasapisi.

Taasavastasin enda jaoks ilukirjanduse. Teismelisena meeldis mulle kangesti lugeda ja on jätkuvalt meeldinud, kuid ilukirjandus on asendunud aimekirjandusega. Niisama jutte olen üsna harva lugenud. Nüüd parandasin selle puudujäägi. Viimane raamat, mida lugesin, oli Ann B. Ross “Miss Julia Speaks Her Mind”. Väga kaasahaarav, soe ja humoorikas raamat ühest vanast naisest  Põhja-Carolinas, tema ennast kehtestama õppimisest ja sellest, mis tagajärjed on valega elamisel ja kõigest otse rääkimisel.  Soovitan teilegi:)

Leidsin mõned päevad tagasi  rahvusvahelise koduõppelisti kaudu www.goodreads.com lehe ja liitusin sellega. Seal saab märkida, milliseid raamatuid lugenud oled ja mida neist arvad. Samuti leida edaspidi lugemiseks palju uusi raamatuid huvitavatel teemadel. Kontrollisin oma sealset lugeda plaanitavate raamatute nimekirja juba raamatukogu andmebaasis ja tõin koju kuhja uusi teoseid. Kui keegi siin lugejatest samuti seda kasutab, oleks tore teada ja lugemissoovitusi vahetada:)

Täna hommikul pesin aknaid:)

*********


Koduõppe päevad on 7.-8. juulil.

Kodulaager on augustis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s