Esileht » Sinust ja minust

Sinust ja minust

Räägime kõigepealt Sinust.

ZZZ-porte fen (4)-NB

Oled naine, kes väärtustab looduslähedust ja hingega kooskõlas elamist. Sul on väikesed lapsed või loodad lähiajal emaks saada.

Unistad maal elamisest, kuid praegu elad veel linnas. Või elad küll maal, kuid tunned puudust kogukonnast. Tunned vajadust lihtsama eluviisi järele, mis toidab hinge. Ihkad oma elus selgust luua, lihtsustada elu ja kodu ja suhteid. Tahad rohkem aega pühendada perele, kodule, sõpradele, oma elu eesmärgi täitmisele ning vabaneda kõigest liigsest. Soovid, et elu oleks selge, tasakaalus ja täis õnnelikku loomist. Su elu on juba imeline, kuid tunned, et midagi on veel.

Usud, et oled siin maailmas põhjusega. Võibolla Sa veel ei tea, mis on Sinu elu eesmärk, kuid tajud, et see on seotud teiste aitamisega milleski, milles oled tugev ja mis Sulle rõõmu toob ning ühtlasi maailma veel paremaks loob. Võibolla oled juba viinud oma valikud sellega kooskõlla, võibolla alles otsid.

Ehk oled pühendanud oma aja teiste aitamisele ning enda vajadused sealjuures hooletusse jätnud. Oled siiani kaldunud tegema seda, mida palutakse, oskamata öelda ei ning see on tõrjumas Su elust välja asju, millele soovid sügavalt jah öelda. Võibolla veedad nii palju aega kodust väljas teisi aidates ja teiste seatud eesmärke täites, et tunned ennast oma kodus ebamugavalt. Su pere liikmed on üksteisest kaugenemas ning Sa ei julge sõpru endale külla kutsuda, sest tunned, et oled kodu hooletusse jätnud.

Soovid ennast rohkem armastada ja austada ning toetada. Soovid õppida märkama enda vajadusi, õppida võtma enda jaoks aega ja nautima elu väikeseid luksusi. Igatsed ümbritseda end ainult sellega, mis tõeline ning jätta kõrvale illusoorse.

Soovid luua tugeva armastava mõlemaid toetava suhte oma kaasaga. Sellise, mis kestab terve elu ja milles on rõõm koos kasvada. Võibolla on Sul pikaajaline suhe lõppenud ning soovid uut suhet ehitada kindlale vundamendile. Võibolla oled väsinud suhetest, mis kuhugi ei vii ja tahad alustada puhtalt lehelt. Võibolla tahad olemasolevat suhet tugevdada.

Usud, et on olemas Kõrgem Jõud ja et maailm on olemuslikult hea. Sa ei tunne vajadust oma konkreetset usku teistele peale suruda ja austad teiste uskumisi.

Armastad õppida, omandada uusi oskusi, avastada võimalusi ja vaatepunkte. Oled valmis proovima uusi asju, kuid ei ela riskist saadava elamuse nimel. Sulle meeldib vaheldusrikas stabiilsus, mis aitab luua ja areneda.

Tunned huvi alternatiivhariduse, alternatiivmeditsiini, erinevate kultuuride, tervisliku ja ökoloogilise eluviisi, kõige inim- ja loodussõbraliku vastu. Mina kõike seda ei õpeta, kuid kui need teemad Sulle huvi pakuvad, siis on tõenäoline, et ka minu pakutav on Sulle huvitav.

Kokkuvõttes on Su elu imeline ning soovid seda veel imelisemaks elada. Võibolla Sa ei ole veel päris kindel, kas oled ise valmis muutuma, sest see on natuke hirmutav. Kuid oled kindel, et tahad elus edasi liikuda ning oled valmis selleks reaalseid samme astuma. Saad aru, et oled ainus, kes saab Sinu elu muuta ning teised saavad ainult aidata.

Järgmised sammud Sinu jaoks elus on:

*luua oma peas, elus ja kodus selgus, mis võimaldab Sul sujuvalt toimida ning hingega kooskõlas elada;
*õppida ennast hoidma, austama, armastama, enda eest seisma, sh ei ütlema ning omandada lihtsa luksuse harjumused;
*lihtsustada oma eluviisi ning viia see hingega kooskõlla;
*luua enda ümber keskkond, mis on tõeliselt elu toetav ja jätkusuutlik.

Kui tunned ennast selles kirjelduses ära, siis võid kindel olla, et kõik mu materjalid on just Sinu jaoks. Kui tunned end osaliselt ära, kuid mitmes punktis ei haaku, siis tõenäoliselt leiad siin siiski midagi ka enda jaoks. Ülalolev on lihtsalt kokkuvõte naistest, kes on siiani minu poole pöördunud ja oma elus reaalseid muutuseid loonud.

Tee kohe:
1) telli mu uudiskiri, milles jagan näpunäiteid hingega kooskõlas elamiseks ja elu toetava kodu ning kodu toetava eluviisi loomiseks;
2) jälgi Facebookis Looduskodu lehte, millel jagan igapäevaselt inspireerivaid leide, artikleid ja videosid, mõtteteri ja soovitusi;
3) telli paremal menüüs blogipostitused oma e-mailile, et nad kõik kätte saaksid;
4) kirjuta mulle ivooglaid@gmail.com oma muredest ja rõõmudest, raskustest ja leidudest. Millest tahaksid siin blogis, uudiskirjas ja FB lehel lugeda? Mida soovitaksid mul paremini teha? Mida Sa tahad õppida? Milline on Sinu suhe koduga? Mida kodu Sinu jaoks tähendab?

Kui tunned, et soovid minuga lähemalt koos töötada , saad osaleda kursustel.

******

Kui minu tegemised ja ülalkirjeldatu kohe üldse Sinu maitse järgi pole, siis ära heida meelt – kindlasti leiad internetiavarustest midagi ka enda jaoks.
Kui Sul on sõpru või tuttavaid, kelle siin kirjeldatus ära tunned, juhata nad siia. Kui Sul on kliente, kelle puhul Sulle tundub, justkui oleks see jutt nende pealt maha kirjutatud ning Sa ei oska neid aidata kuna ise oled väga teistsuguse maailmavaatega, palun suuna nad siia.

******

Kärgulas aprill 2016-5-10%

Tere.

Mina olen Ingrid.

Minu unistus kursuste, artiklite, blogi, uudiskirja, Facebooki Looduskodu lehe ja kõige muu pakkumisel on hoogsalt kaasa aidata, et Eestis ja ka laiemas maailmas järjest suureneks inimeste hulk, kes elavad hingega kooskõlas, tugevate tervete kodude ja perede hulk, kus kasvavad terved ja õnnelikud lapsed ja kogukondade hulk, mis sellistest inimestest ja kodudest koosnevad.

Ma tahan aidata inimestel olla need, kes nad oma südames tegelikult on, teha tööd ja asju, mis on neile hingelähedased, kogu südamest. Tahan aidata inimestel teha valikuid, mida nad hinges õigeks peavad ja elada elu, millest südames unistavad. Tahan anda ja juhtida inimeste tähelepanu rõõmustamise põhjustele. Ma tahan hellitada inimesi ilusate sõnade, maitsvate toitude, ilusa ümbruse, lahke pilgu, sooja naeru, lihtsate kingituste ja aitamisega. Ma tahan luua pesa, kus nii oma pere kui sõbrad ja külalised õnnelikud on, avanevad ja oma hingega kontaktis on. Ma tahan aidata teistel inimestel luua selliseid pesasid üle terve Eesti ja Maa.

Kui tunned, et see unistus Sinuga kaasa heliseb, siis on mu pakutav just Sinu jaoks:)

*********

Miks ma korraldan kursuseid hingega kooskõlas elamisest, elu toetavast kodust ja kodu toetavast elust?

Kõik mu tegevusvaldkonnad on juba aastaid olnud seotud elu toetava kodu ja hingega kooskõlas elamise temaatikaga. Harmoonilise kodu rajamine, koduõpe, ökokülade rajamine, taludes õppimine moodustavad minu jaoks ühtse terviku. Kodu roll on väga oluline nii koduõppel kui toimivas ökokülas, nii isiklikus heaolus ja arengus kui ühiskonna tervises.

Õppisin Tartu Ülikoolis psühholoogiat aastatel 2000-2005. Seejärel töötasin koolipsühholoogina ja tõlkisin psühholoogiaalast kirjandust. Seitse aastat nõustasin noori interneti teel ning nüüdseks üheksa aastat olen nõustanud vanemaid, kes kaaluvad oma lapse koduõppele jätmist.

Teadsin juba ligikaudu 10 aastat tagasi, et kunagi tahan kirjutada raamatu. Arvasin, et see võiks kirjeldada mu oma maal kodu rajamise protsessi. Uskusin, et võin raamatu kirjutada alles 50-tes eluaastates ja seni peaksin tegelema elukogemuse kogumisega. Selleks, et oma kodu planeerida ja rajada, otsisin raamatuid, mis teel abiks oleks. Kodu rajamisel kasutatavaid väga häid raamatuid on palju, lausa riiulite kaupa. Kuid sellist, milles räägitaks harmoonilise kodu rajamisest nii nagu mina seda mõistan ja vajan, ma ei leidnud. Võib leida raamatuid sellest, kuidas valida koju värve, kuidas kasvatada potitaimi, kuidas ehitada palkmaja, kuidas kombineerida omavahel sobivaid mööbli- ja kangatükke. Sellest, mis roll on kodu loomisel ja hoidmisel inimesel endal, kuidas saab ruumist kodu ja Armastuse pesa, on koduraamatutes juttu harva ja põgusalt. Harva kohtab selgitust, et alati ei anna oma isikupära kodukujunduses väljendamine tulemuseks kodu, kus on hea elada ja mis inimest elus toetab. Vajalik on ka, et elu toetaks kodu.

Kuna minu jaoks on kirjutamine kõige kiirem ja efektiivsem viis mõtteid korrastada ja peas süsteeme luua, otsustasingi kirjutada raamatu. Selleks, et raamatu kirjutamisel tagasisidet saada ja ideid paljudes kodudes testida, hakkasin enne raamatu valmistamist korraldama e-kursuseid. Peale kolmandat e-kursust vormistasin 2011. aastal kogutud materjalid e-raamatuks ja paljud lugejad on mulle kirjutanud, et neil oli sellest oma kodu rajamisel ja hubasemaks muutmisel abi ja inspiratsiooni. Hiljem olen käsitletud teemaderingi täiendanud ja laiendanud ning praegu kirjutan e-raamatut ümber paberil avaldamiseks. Kodukursuste vahel olen korraldanud e-kursuseid ka selgusega unistamisest ja naiselikkusest. Kõik need materjalid on Kodutee Aasta liikmetele alles.

Hiljutisemalt olen avastanud enda jaoks kodu, igasuguse keskkonna, tegemiste ja inimeste õnnistamise ning sellest on üks põhjalik moodul Elu toetava kodu kursusel. Kodu õnnistamiseks on uskumatult palju erinevaid lihtsaid ja loomingulisi võimalusi, kuigi koduraamatutes õpetatakse sageli ainult paari viisi. Samuti on Elu toetava kodu kursusel terve eraldi moodul sellest, kuidas olla selline inimene, kelle ümber kodu saab kasvada ja väga hästi toimida.

Ideaalis saaks kodurajajad need teadmised juba lapsepõlvest loomulikult kaasa, kuid tänapäeval juhtub seda järjest harvemini. Ka mina hakkasin neid otsima seetõttu, et tundsin neist puudust. Ideaalis võiks neid kursuseid korraldada ja raamatut kirjutada mõni aastakümnete kogemusega memm, kuid minul oli seda kohe vaja ja nii nad on tulnud ja tulevad ka edaspidi alles rajaja kogemuste, tähelepanekute ja lugemiste valguses. Õppimine kestab terve elu ja kõige paremini kinnistab õpitut selle teistega jagamine. Nii ka mu kursused täienevad järjest uute materjalide ja valdkondadega, millesse olen süvenenud ning mida soovin teiega jagada. Usun, et on veel palju noori,
ja miks mitte ka vanemaid koduloojaid ja -hoidjaid, kel just sellisest käsitlusest praegu abi on.

Mulle on öeldud, et iga kord kui külas käin oleks nagu koduhaldjas käinud. Oma kursustel jagan nippe, kuidas Sa saad ise lihtsalt ja loomulikult oma kodu haldjas olla.

Veidi mu varasematest tegemistest.

2006. aastast alates olen MTÜ Eesti Koduõppe Keskus juhatuse liige, olen ka üks asutajaliikmetest. Aitame lapsevanematel, kes soovivad oma lapsi kodus õpetada, leida vajalikku infot, inspiratsiooni, julgust, jõudu ja teiste sarnaste vanemate tuge. http://www.koduope.ee

***

2010-2012 olin MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse ajakirja KoguKonnad toimetaja. Aitasime inimestel, kes unistavad ökokogukonna loomisest või on seda juba tegemas, leida eeskujusid, inspiratsiooni ja infot ning pakkusime võimalust oma kogemusi ja ideid teistega jagada.

***

Olen olnud abiks mahetaludes ja hoidnud talusid ning selle käigus õppinud kitse lüpsma ja ilma elektrita elama. Taludes abiks olemine ja hoidmine on väga palju aidanud mul enda jaoks selgeks mõelda, mis minu jaoks tegelikult oluline on ja kuidas asjad, mis kaugelt romantilised paistavad, reaalsuses tunduvad. Olen osalenud loodusehitustalgutel ja koolitusel ning kogenud, kuidas paljaste kätega ehitades seinad kerkivad.

***

Unistan ühest külast, õigemini paljudest küladest. Selles külas on kõik mahe, kodud on ise oma kätega rajatud, toit kasvab kohapeal, pered on terved, lapsed kasvavad kodus ja on elu loomulik osa, naabrid suhtlevad tihedalt, oma kasvatatut ja loodut jagatakse vabalt, igaüks tegeleb sellega, mis talle rõõmu valmistab, asju luuakse kvaliteetselt, mõeldes kasutajale…
Minu unistustest loe siit.

***

Mulle meeldib looduses kõndida, kokata ja küpsetada, kohtuda uute huvitavate inimestega, aias toimetada, kirju kirjutada ja saada, õppida uusi asju. Kõige paremad moodused enese uuendamiseks ja eneseteraapiaks on savist ehitamine, kangastelgedel kudumine ja kirjutamine.

Mulle meeldib avastada väikeseid liivaseid külateid, mis looklevad metsade ja heinamaade vahel ja kus avanevad ootamatud vaated taludele. Käin mahajäetud talusid vaatamas. Igal kohal on oma tunne ja on tore mõelda, kuidas siin kunagi elati või tulevikus elatakse.

***

Minu varem avaldatud artikleid saad lugeda http://www.looduskodu.wordpress.com/artiklid.

******

Kui tunned, et soovid mu tegemistest osa saada, siis

1) telli mu uudiskiri, milles jagan näpunäiteid hingega kooskõlas elamiseks ja elu toetava kodu ning kodu toetava eluviisi loomiseks;
2) jälgi Facebookis Looduskodu lehte, millel jagan igapäevaselt inspireerivaid leide, artikleid ja videosid, mõtteteri ja soovitusi;
3) telli paremal menüüs blogipostitused oma e-mailile, et nad kõik kätte saaksid;
4) kirjuta mulle ivooglaid(at)gmail.com oma muredest ja rõõmudest, raskustest ja leidudest. Millest tahaksid siin blogis, uudiskirjas ja FB lehel lugeda? Mida soovitaksid mul paremini teha? Mida Sa tahad õppida?

Kui Sul on mulle küsimusi või ettepanekuid või kommentaare, kirjuta julgesti ivooglaid(at)gmail.com. Oodatud on ka kommentaarid siia blogisse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s