Esileht » Soovitan » Elukutse otsijatele lugemissoovitus

Elukutse otsijatele lugemissoovitus

Üks väga oluline valdkond elus, millel on suur panus inimeste õnnetu olemisse ja pea peale pööratud elukorraldusse, on elukutse valik. Tähelepanu tuleks pöörata eelmise lause eelviimase sõna sisulisele tähendusele kaheks jaotatuna. Kui suurepäraselt aednikuks sobiv inimene läheb kontorisse raamatupidajaks, siis ei ole suurt lootust, et ta oma eluga väga rahul oleks. Vahel valivad inimesed omale töö, mis justkui igati sobib nende soovide ja eesmärkidega, kuid miski ikkagi närib ja tundub, et elu pole päris see, mis ta võiks olla. Leian, et kui inimesed tõesti arvestavad oma elu kutsega, siis see muudab töid, mida on vaja teha ja kuidas neid on vaja teha ning seeläbi ka kaubandus-, tootmis-, haridus- jm süsteeme.

Tohutult hea raamat oma elukutse leidmiseks on Laurence G. Boldt “Zen and the Art of Making a Living.” See üle 700 lk paksune teos, mis koosneb mõtisklustest, juhistest, töölehtedest ja lugematust hulgast tsitaatidest, on minu hinnangul ainus raamat, mida vähegi oma tööst hoolival inimesel sel teemal vaja läheb. Kindlasti võiks see olla iga kutsenõustaja riiulis. Kuigi raamat on kutsevalikust, saab põhimõtteid rakendada ka kõigis teistes valdkondades.

Lisaks on see lihtsalt hea näide, kuidas kirjutada raamatut. Laurence G. Boldt võiks olla eeskujuks inimestele, kes ei rahuldu keskpärasega ja soovivad mingi ettevõtmise juures kõike algusest lõpuni ise korraldada. Boldt tegutses kõigepealt nõustajana, seejärel kirjutas raamatu valmis, õppis ise kirjastama ja ka levitas raamatut ise.

Boldt`i kodulehekülg on http://www.empoweryou.com/. Soovitan tutvuda:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s