Esileht » Kursused

Kursused

Kas oled igatsenud õppida hubast, elu toetavat kodu looma, pereliikmetega ühiselt kõiki arvestavaid otsuseid tegema, lapsi oma kodustesse tegemistesse kaasama, oma kodu energiat hoidma ja kaitsma, peretraditsioone rajama ja edasi kandma, tugevat ja tervet perekonda ja abielu kasvatama, lihtsat kodust toitu valmistama ning teha seda kõike teiste sama sooviga inimestega kohtudes ja pikalt arutades, kogemusi jagades ja kuulates, juhendajatelt õppides? Kui jah, siis on Elu toetava kodu töötubade sari just Sinu jaoks:)

***

Ühe Elu toetava kodu kursusel osaleja soovitus (juuni 2014):
Umbes kaks kuud tagasi otsustasin liituda Kodutee kursusega. Selle lühikese aja jooksul olen jõudnud korduvalt kiita ennast selle otsuse eest ning tänada mõttes ja sõnas Ingridit sellise pühendumise eest. Täna kogesin uuest küljest seda, kui hästi sobib Ingrid koolitaja ja nõustaja rolli. Mul oli hea võimalus saada Kodutee kursuse raames üks nõustamisseanss. Ainuüksi pärast seda ühte kohtumist tundsin inspiratsiooni ja teotahet. Ingrid on hea kuulaja, ta oskab tähelepanu pöörata tähtsatele aspektidele, tõstatada teemaga seostuvaid küsimusi ja mõtteid ning julgustada. Lisaks sellele teab ta üleüldse väga palju eri valdkondadest ja oskab selle põhjal anda soovitusi. Niisiis on temas nii hea kuulaja omadused kui ka praktilise nõuandja teadmised. Kui ma ennast kursusele registreerisin, ei osanud ma arvatagi, kui palju ma sellest saan: iga nädal uusi materjale, isiklikku tagasisidet, individuaalne nõustamine päevakajalisel teemal ning koolituspäevad looduses. Ma usun palju sellesse ettevõtmisse!
Külli

***

276204997_623a74c7bb_o Sunlit Joey Gannon flickr com
Pildi autor: Joey Gannon

***

Mida teised kursustel osalenud räägivad?

Suur suur aitäh Sulle väga suure pühendumise ja töö eest! Olen saanud väga palju mõtteainet ja innustust Sinu poolt kirjutatust.

Maarja

*********

Mul on siiralt hea meel, et sellel kursusel osalen.

***

Ma kohe ei väsi kordamast kui hea meel mul on, et sellel kursusel osalen.

Triin

*********

Minu jaoks oli seal mitmeid huvitavaid soovitusi, eriti rõõmustavad olid lugemise soovitused, kuna ma naudin vabu hetki raamatute seltsis:)

Tiina

*********

Mul on siiralt hea meel, et sellel kursusel on ka loomingulise elu peatükk. Ma olen sama meelt, et kogu meie elu on looming. Ma loon iga päev ja igal ajal kõikide oma mõtete, sõnade ja tegudega. Hea on kui ma seda ka teadvustan, sest vastasel juhul võin luua selliseid asju ja olukordi, mis tegelikult pole vajalikud või osutuvad lausa kahjulikeks.

Minu arust väga suur oskus on läheneda erinevatele eluvaldkondadele (töödele, tegudele ja situatsioonidele; kodule, inimsuhetele jne) loovalt ja mul on hea meel, et üha enam ma liigun selles suunas. Nii et praegu oligi väga hea võimalus mõtiskleda selle üle, millises valdkonnas soovin olla loomingulisem ja mida ma selle heaks saaksin teha.

Jaanika

*********

Minul on kõik materjalid välja prinditud voodi kõrval lugemiseks. Mõnikord kui raske päev seljataga, siis on hea minna ja lugeda, saan indu juurde. Eile oli jälle üks kord, kui sain aja maha võetud ja lugesin uuesti läbi ajakasutuse teksti. Igal juhul vastasin küsimustele ja mõtlesin elu üle järele. Mõtlesin, et kuigi mulle tundub, et tahaks rohkem ära teha ja rohkem aega keskenduda sellele kursusele, olen ma päris palju asju juurde saanud. Ja need ei olegi suured asjad, vaid väikesed, aga tunnen, et see ongi hea algus. Näiteks:

  1. korra nädalas võtan aja endale, kus käin vannis, lakin küüsi, panen küünlad põlema ja loen mõnusat raamatut.
  2. pean tänu päevikut. kuigi iga päev kirja ei pane, sest tihti tuleb voodis alles meelde, siis vähemalt tänan enda peas kõik läbi. väga positiivne lõpp päevale.
  3. Sokratese kolm sõela on mulle millegi pärast kohe külge kleebitud. Nii kui seda lugesin, hakkasin kohe jälgima mida ma räägin ja mis teised räägivad. Kui keegi räägib kellestki teisest negatiivset, siis lihtsalt kuulan. Aga kui ise hakkan rääkima, siis lasen oma jutu ruttu läbi sõelade küll…ja palju parem tunne on:)
  4. Unerütmi ka praegu harjutan, et iga päev samal ajal magama ja samal ajal üles. Tundub, et leidsin endale sobiva uneaja.

Triin

85833076_2745717008_o David Biesack flickr com
Pildi autor: David Biesack

Tänulikkuse päevikut hakkasin pidama esimese kursuse ajal. Kuigi varem olin ka märkinud üles sarnaseid asju (päeva õnnehetki), siis oli see kuidagi soiku jäänud. Nüüd aga uues vormis sain indu juurde. Sellise päeviku pidamine on oluliselt aidanud keskenduda headele asjadele minu elus. Mõni päev on keerulisem, olen väsinum ja on raskem välja tuua neid asju, mille eest tänulik olen. Aga alati olen vähemalt ühe asja leidnud ja see on oluliselt parandanud enesetunnet. Samas mõnel teisel päeval hakkan asju üles kirjutama ja tundub, et lõppu ei tulegi. Pastakas justkui kirjutab iseenesest kõike üles, mis minu sisemusest tuleb ja neid häid asju on tegelikult palju.

Jaanika

*********

Raamatu kohta saan aga praegu juba öelda, et tegemist on tõeliselt haarava, ladusalt kirjutatud ja innustava raamatuga, mis tekitab tulise soovi oma kodus välja pakutud ideesid rakendada. Õhinaga oleme nii mõndagi uues korteris katsetanud ja seda hoogsalt kodustanud.

Maarja

*********

Ma olen sellel kursusel väga palju õppinud ja edasi arenenud. Kõige rohkem on mul hea meel, et sain positiivse tõuke oma praegune kodu korda teha ja muuta meeldivaks paigaks siin ilmas. Selles valdkonnas on küll veel palju ära teha, aga algus on tehtud.

Ma olen suurema osa ajast nö keskmisest positiivsema ellusuhtumisega olnud, kuid tundsin, et viimastel aastatel hakkasin ära väsima. Nüüd on aga kõik jälle teisiti ja näen asju hoopis teises valguses. Ma olen rõõmsameelne, tänulik, enesekindel ja minu suureks üllatuseks tunnen end täiesti turvaliselt.

Üks väga suur muutus minu elus on see, et olen hakanud oma aega palju optimaalsemalt ära kasutama. Tegelen vaid nende asjadega, mis on olulised sel ajahetkel. Selleks hakkasin tegema nii, et hommikul tõustes esimese asjana panen kirja need olulised asjad, mida sellel päeval tahan ära teha (midagi endale, midagi perele, midagi tööga seoses, midagi kodule). Ma olen seda nüüd kuu aega järjest teinud ja mul on südamest hea meel, et see toimib. Ma saan palju rohkem olulisi asju tehtud kui varem. Ja kui mõni päev tunnen, et tahan rohkem puhata, siis seda ma ka teen.

Praeguse seisuga olen kodus muutnud ja ära teinud vaid seda, mis rahalisi kulutusi ei eelda ja pean tunnistama, et tegelikult saab vägagi palju ära teha. Ja mis kõige toredam, minu enda suhtumine on palju muutunud. Mul on tunne, et kogu meie pere tunneb ennast kodus palju paremini kui seda kursuse eelneval perioodil. Ma hakkan oma mõtetega juba vaikselt ka sinna maale jõudma, et võiks mõne külalise koju kutsuda. Viimaseid pole meil juba päris mitu aastat käinud.

***

Olen osalenud nüüdseks kahel kursusel järjest. Teisel korral olid paljud teemad küll tuttavad, aga avasid endas uusi külgi ja mõtlemisainet jagus küllaga. Neid täiendatud tekste lugedes tõdesin rõõmuga, et minu elu ja mõttemaailm on tegelikult paljuski muutunud. On asju, mida olen ise eesmärgiks seadnud ja läbi selle oma harjumusi muutnud. Aga samas on ka väga palju positiivseid muutusi toimunud lihtsalt teiste asjadega kaasnevalt ja seda on hea teada, annab mõnusa tunde.

Ma usun, et maailm on huvitav ja imeline paik. Ma olen hakanud rohkem märkama inimesi enda kõrval ja see on vägagi rõõmu pakkuv kogemus. Kõige rohkem aga naudin hetkel seda, et mulle meeldib olla oma kodus, ma armastan teda koos oma plusside ja miinustega. Meil on käinud taaskord üle hulga aja külalised ja see ei olnudki suur stress, vaid mõnus kogemus ja ootan rõõmuga juba järgmist korda.

Mul on olnud suur au osaleda Sinu kursustel ning olen saanud palju julgust ja inspiratsiooni edasi liikumiseks. Aitäh!
Jaanika

***

Kursusega liitumiseks kirjuta mulle ivooglaid@gmail.com

Imelist koduteed Sulle! 🙂

911016819_6a954a24f7_o Light Gods eldest daughter Heather Katsoulis flickr com
Pildi autor: Heather Katsoulis

Advertisements

One thought on “Kursused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s