Esileht » Muljed ja mõlgutused » Kõhutantsust

Kõhutantsust

Avastasin eelmise aasta lõpupoolel enda jaoks kõhutantsu. Mul oli selle kohta varem eelarvamus, aga hakkas meeldima. Aasta lõpul lugesin ühest raamatust, et inimestel on kõhutantsu suhtes eelarvamused valdavalt kahel põhjusel: a) nad ei tea, millest nad räägivad ja pole seda tegelikult näinud või b) nad on seda näinud kellegi esituses, kellel polnud algajana üldse asja esinema minna. Pidi olema üsna levinud, et inimesed on natuke õppinud ja lähevad kohe esinema, aga selleks, et kõhutants ei näeks labane välja, on vaja ikka väga palju vilumust. Kunagi palju aastaid tagasi käisin põgusalt kõhutantsu kursusel, aga seal hirmutas kohe algusest peale jutt, et varsti on vaja kursusega esineda. Ja õhtuti ei jõudnud käia ka. Mistõttu jäi see kiirelt pooleli. Teine levinud eksiarvamus (peale lihtsalt labasuse) on, et kõhutants on midagi, mida naised tegid meeste ees. Ajalooliselt tantsisid naised kõhutantsu omavahel ja see oli ka osa sünnitusest. Väidetavalt sisaldab Lamaze sünnituseks ettevalmistus kõhutantsu elemente. Meeste ees hakati kõhutantsu tantsima suhteliselt hiljuti, misjärel see ära keelati.

Nüüd iseseisvalt õppima hakates tunnen puudust inimestest, kellega õpiteed jagada. Ma ei suutnud Facebookis leida sellist gruppi, mida ise vajan, seepärast lõin uue grupi Kõhutantsu ja naiselikkuse jutud.

*See grupp on naistele, kes soovivad oma ellu naiselikkust toetavat kogukonda ja kes on huvitatud kõhutantsu õppimisest. Kõhutantsu õppimise huvi võib tähendada nii üksi kodus vahel videoga proovimist või alles mõtte tasemel olemist kui ka paljude kursuste läbimist.

*See grupp ei ole seotud ühegi klubi ega koolitajaga. Siin ei jagata müügireklaami (liikmete pakkumiste jaoks võib olla suur ühispostitus). Oodatud on isiklikud soovitused osaletud kursustest, eratundidest jms. Koolitajad on gruppi oodatud isikliku kogemuse inimlikul tasemel.

*Siin on oodatud liikmete endi postitused, oma leidude ja isiklike kogemuste jagamised.

*Eesmärgiks on leida sarnaste püüdlustega sõpru ja tuttavaid, kellega aja jooksul ka väljaspool gruppi suhtlema hakata. *Korraldame võimalusel kohtumisi ja ühistegemisi õues või kodudes külla kutsudes.

*Eelkõige on selle grupi mõte leida inimesi, kelle poole saab oma isiklikul teel katsetuste käigus pöörduda küsimustega, kuidas sa täpselt SEDA teed, jagada rõõmu lõpuks õnnestunud liigutusest ja pisiasjadest, mis on elus naisena palju muutnud. Üldse rääkida detailidest, millega tavaliselt tuttavate poole ehk ei pöörduks. Näiteks, mida sa teed oma kätega, et jõuaks neid nii kaua kerest eemal ja üleval hoida? Flamenco tantsu kogemus tuleb kindlasti kasuks, aga kui ei ole?

*Teemadering on suhteliselt lai, ei ole otseselt seotud Araabia kultuuriga. Põhikese on isiklikel praktilistel detailidel oma naiselikkuse teel ja heade leidude soovitustel.

*See ei ole koht, kus õpetaja õpetab õpilasi. See on koht, kus erineval tasemel inimesed jagavad oma rõõme, küsimusi ja leide ning õpivad üksteiselt.

Huvi korral olete oodatud liituma.

https://www.facebook.com/groups/467248274914706

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s