Esileht » Muljed ja mõlgutused » 2015 sügistalve parimad lugemised

2015 sügistalve parimad lugemised

Sel septembris alanud lugemisaastal olen järjega juba peaaegu aasta eesmärgi 100 raamatut saavutanud. Hakkasin suvel üle pika aja jälle kergeid juturaamatuid lugema ja nende lugemine läheb aimekirjandusega võrreldes lennates. Vahemikus septembrist tänaseni olen lugenud 82 raamatut ja kaks on hetkel aktiivselt pooleli. Kahjuks sai taas kinnitust, et on võimalik kas palju lugeda või palju käsitööd teha, kuid mitte mõlemat. Seega kõigi nende raamatute lugemise kõrval valmis ainult üks paar jämedast lõngast sokke jõuludeks. Suvel jällegi kudusin vaipu ja kuulasin audiosalvestusi.

Raamatusoovitused

Juturaamatud

*Rachel Simon, The Story of Beautiful Girl. Super! Kõik, mida ma ootasin The Memory Keeper`s Daughter raamatult ja mida seal ei olnud. Ilus, valus, aus, detailne igapäeva pisiasjades ja laiaulatuslik hõlmatud ajas, väga palju erinevaid tegelasi, neli vaatepunktitegelast, erinevad usu otsimise kogemused. Autor suhtub isiklikult kirglikult teemasse, sest kasvas koos vaimupuudega õega ja tema isa kasvas lastekodus, lisaks metsik uurimistöö. Osaliselt tugines ajaloolistele sündmustele ja tegelastele, kellele andis uuendatud loo. Väärt eeskujuks juturaamatu kirjutamisel.

*Kate Kerrigan, Recipes for a Perfect Marriage. Lugemisnauding!

*Anita Shreve, Light on Snow. Ilus vaikne lugu 12a tüdrukust ja tema isast, kes leidsid metsast vastsündinud lapse ning leinast, tüdruku pilgu läbi.

*Darcie Chan, The Mill River Recluse. Ilus, valus, kohati humoorikas,  vaikne, ühes kohas läbi pika perioodi.

*Liane Moriarty, What Alice Forgot. Mälukaotusega naisest, põhilugu meeldis väga, elasin kaasa nagu oleks oma elu. Kõrvalliinid oleks võinud olemata jääda.

*Ali McNamara, From Notting Hill With Love… Actually.  Soe ja lõbus, jutt jookseb hästi.

*Rory Clark, You`ve Done What, My Lord? Hilarious tales from an English country estate. Tore inglise huumor.

*Bernard Shaw, Pygmalion

*C. S. Lewis, Pahareti kirjapaun

*Avastasin sel sügisel Sophie Kinsella Shopaholicu sarja ja Uuskasutuskeskus ning Paavli kaltsukas on kahe peale varustanud mind kolme esimese osaga.  Olin neid varem korduvalt riiulis märganud, kuid ära põlanud. Tegelikult olid väga lõbusad ja isegi armsad. Soe iroonia minategelase arvel, kes on ühtaegu meeldiv inimene, uskumatult naiivne ja tragikoomiline ning võimaldab sihtgrupile äratundmishetki ilma otsese süüdistuseta, on autori jaoks kõrgem pilotaazh. Siin ei tule ka kahjuks, et autor on olnud finantsajakirjanik ja ilmselt sarnaste juhtumitega isegi kokku puutunud. Kohustuslik lugemine kõigile, kes on kunagi unistanud, et äkki juhtub ime ja sinu arve saadetakse kellelegi teisele ja tema arve sinule ja siis tema maksab sinu mitmetuhandese riidepoe arve ja sina rõõmsalt vastu puiklemata tema kassitoidu arve, sest nii on ainult õiglane 🙂 Mina ei pidanud seda üksiku kassiga üksiku vanatädi jaoks õiglaseks, kuid tunnistan, et olen unistanud, et äkki mõni multimiljonär ärkab täna hommikul toreda ideega maksta ära kõigi Eesti inimeste laenud. Sest mina võimalusel kindlasti teeks seda:) Nüüd mul ei ole enam laenu. Aga selle asemel oleks tore mõnel hommikul leida, et keegi kena inimene on lihtsalt heast südamest mõnedele, sh minu pangakontole mõned tuhanded eurod kandnud:) Kolmanda osa lõpuks ei ole Becky ennast sellistest mõlgutustest veel välja ravinud. Mistõttu mina ka ei ole ja ootan põnevusega, et järgmised osad kätte satuks. 

Muid Sophie Kinsella raamatuid lugesin ka ja need olid samuti lõbusad, kuigi mitte nii head.

 

Memuaarid

*Amanda Owen, The Yorkshire Sheperdess. How I Left City Life Behind to Raise a Family – and a Flock. Huvitav, lõbus ja soe memuaar James Herrioti fännilt.

*Peter Kerr, Snowball Oranges. One Mallorcan Winter (memuaar Shoti perelt, kes kolisid Mallorcale talu pidama. Lõbus, kuigi kohati kohalike suhtes üleolev.)

*Peter Kerr, Manana Manana. One Mallorcan Summer (järg, parem kui esimene)

Perekond, kodu, koduõpe, eneseareng

*Mayim Bialik, Beyond the Sling. A Real-Life Guide to Raising Confident, Loving Children the Attachment Parenting Way. Kiindumusvanemlusest, kiirelt voolav jutt, soe, isiklik, hetkel pooleli.

*Charlotte Mason, Home Education Väga praktiline, hetkel pooleli.

*Kató Lomb, Polyglot. How I Learn Languages Praktiline.

*Jools Oliver, Minus Nine to One. The Diary of an Honest Mom. Armas ja lõbus, rasedusest ja elust kahe lapsega alla 2a.

*Laura Ingalls Wilder, Writings to Young Women on Life as a Pioneer Woman. Talupidamisest väärt nippe. Laura naabrid olid tema perenaiselikest võimetest väga heal arvamusel, sest väidetavalt isegi tema kanad munesid ajal, kui teiste kanad ei munenud 🙂

Kokaraamatud

*Sandra Vungi, Taimsed magustoidud

*Andra Kalda, Tordilõik. Erinevate hobikondiitrite retseptid, head õpetused.

*Anni Arro, Parimad palad

*Chloe Coscarelli, Chloe`s Vegan Italian Kitchen  Super! Tahan proovida kõiki retsepte.

*Pete Evans, Cook with Love. The Pete Evans Collection Paleo, palju huvitavaid gluteenivabu retsepte.

*Si King ja Dave Myers, The Hairy Bikers` Best-Loved Recipes. Mums Still Know Best! Klassikalised kodused retseptid.

Lasteraamatud

Kõige pisematele

*Julia Donaldson ja Axel Scheffler, The Snail and the Whale Lugu sellest, kuidas väike tigu päästis suure vaala, ilusad pildid, keskkonnahoidliku moraaliga lugu, üks 1,5a lapse lemmikraamatuid.

*Julia Donaldson ja Axel Scheffler, Room on the Broom

*Christina Butler ja Tina Macnaughton One Snowy Night

*Jonathan Emmett ja Rebecca Harry, Ruby Flew Too Imearmas lugu ühest pardiperest ja nende veidi äbarikust pesamunast. Nüüd Amazonis linki otsides leidsin, et Rubyst on veel teisigi raamatuid.

*Kim Lewis, Days on the Farm. Väga ilusad suured pildid.

Iseseisvatele lugejatele

*Annie Barrows, The Magic Half Tüdrukute seiklusjutt.

*Jeannie Birdsall, Penderwickid.

 

Mis on olnud teie viimase aja parimad lugemised? 

 

 

 

One thought on “2015 sügistalve parimad lugemised

  1. Pingback-viide: Peab rohkem lugema! – Tikri Päevaraamat

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s