Esileht » Koduloomine » Eluviis » Saja raamatu aasta kokkuvõte

Saja raamatu aasta kokkuvõte

Eelmisel suvel otsustasin, et järgneva 12 kuu jooksul loen läbi 100 raamatut ja panen kõik kirja. Sellest on nüüd veidi rohkem kui 12 kuud möödas ja hetkel olen kirjade järgi raamatu juures nr 99. Tegelikult juhtus nii, et aegajalt ununes loetu ülesmärkimine, plaanitud sisukokkuvõtetest rääkimata. Üle paari kuu nimekirja taastada püüdes jäi ilmselt nii mõnigi pealkiri unustusse. Võib oletada ja loota, et need ei olnud siis eriti pikaaegset meenutamist väärivad lugemised. Teadlikult püüdsin võimalikult palju lugeda ainult esimesel paaril kuul, hiljem lugesin nagu tahtmist ja aega muude tegemiste kõrvalt oli. Sellest tulenevalt on ka esimeste kuude nimekirjad kõige priskemad. Nii mõnigi raamat jäi esimesel paaril kuul pooleli, sest püüdsin korraga liiga paljusid lugeda ja kuulata (audioraamatutena aadressilt http://booksshouldbefree.com) ning mitu jätsin pooleli kuna ei meeldinud või haakunud minuga. Kuna ma kirja pandud reegleid hiljem üle ei lugenud, unustasin filme arvestada. Neid vaatasin küll ka periooditi päris palju.

Järgnevalt pisike statistika ja parema loetu soovitused.

Kuude kaupa loetud:
augustis 2013: 12 raamatut + 2 pikka artiklit (+ alustatud 10 nimetust, mida ei ole lõpetanud)
septembris: 8 (+ alustatud 1)
oktoobris: 3 (ning märge “ja muid raamatuid”)
novembris-detsembris: 6
jaanuaris: 7
veebruaris: 14
märtsis: 7
aprillis-juunis: 14
juulis: 13
augustis: 2 (neist teine on hetkel lugemisel)

Soovitused:
*lastele ja hingelt noortele:
Elizabeth Goudge, The Little White Horse
Louisa May Alcott, Eight Cousins
Louisa May Alcott, Rose in Bloom (eelmise järg)
Louisa May Alcott, An Old-Fashioned Girl (eraldi, neist kolmest parim)
The Worst/Best Christmas Pageant Ever

*koduloojatele:
Edith Schaeffer, The Hidden Art of Homemaking

*käsitöö armastajatele:
Ann Budd, Sokikudumise meistriklass (väga hea ja põhjalik raamat paljude uute sokikudumise oskuste õpetustega. Õppisin selle abil sokki varbast alustama:)
Kärt Summatavet, Kihnu Roosi käsitöökogu. Minu ajalugu
Anu Kabur, Anu Pink, Mai Meriste, Meite Muhu mustrid
Mind tabas sel suvel mustrite ümber joonistamise vaimustus ja viimased kaks on selleks väga head allikad.

*kokkajatele:
Mari-Liis Ilover, Maitsev
Sille Poola, Toortoidu A ja O
Olivia Newton-John, Livwise
Natalie Savona, Köögipsühholoog (lugesin juba ei tea, mitmendat korda. Juba selle piltide vaatamine mõjub tasakaalustavalt, toitude valmistamisest ja üldjuhiste järgimisest rääkimata)

*ettevõtjatele:
Steven Pressfield, Turning Pro
Denise Duffield-Thomas, Lucky Bitch
Denise Duffield-Thomas, Get Rich, Lucky Bitch (nimele vaatamata on need tegelikult väga sõbralikud ja asjalikud raamatud. Autor tegutseb aadressil http://luckybitch.com, kust saab tasuta paar peatükki ja muid materjale omale tellida. Tema omanimeline FB leht on ka väga aktiivne ja tore koht)
Robin Sharma, Juht ilma tiitlita

*mõtisklejatele:
Suzanne Woods Fisher, Amish Peace: Simple Wisdom for A Complicated World
Florence Scovel Shinn, Mäng nimega elu (soovitan ainult originaalteksti raamatu lõpus. Suurem osa raamatust on uuendaja püüd täiendada algteksti nii, et see sobiks kõigile mõeldavatele ja mõeldamatutele sihtgruppidele ning kokku ei saa midagi mõistlikku)
Og Mandino, The Choice
Art ja Laraine Bennett, The Temperament God Gave You (siiani kõige põhjalikum ja praktilisem tekst, mida ma temperamenditüüpidest lugenud olen. Kuigi mul poleks midagi selle vastu, kui oleks iga tüübi näidete osas veel põhjalikum. Raamatu lõpus on ainus test, mis mul selgelt eristuvad tulemused on andnud – teiste, lühemate testidega olen enamasti saanud 3 tüübile enam-vähem ühepalju punkte. Nüüd käin ringi ja jaotan inimesi enda ümber tüüpidesse:)
Dale Ahlquist, Common Sense 101. Lessons from G. K. Chesterton – see on hetkel lugemisel.

Lugesin selle ettevõtmise alguses läbi kõik Harry Pottery osad, mida olin siiani vältinud kuna pidasin neid mõttetuks ja nõmedaks ning leidsin juba esimese osa alguses, et olin neid täiesti valesti hinnanud. Raamatud on palju paremad kui filmid. Nende nautimine eeldab mõningast tausta varem õudus- ja kriminaalromaanide lugemisel (mida ma lapsena tegin ohtralt, täiskasvanuna enam mitte). Ilma sellise taustata võib küll kõik väga arusaamatult imelik tunduda. Mulle meeldisid.

Jätkan ka sel aastal loetu kirjapanemist ning püüdlen selle poole, et järgmise augusti alguseks oleks 100 nimetust kirjas ja et need oleks vähemalt valdavas enamuses ka tagantjärele hinnates väärtuslik lugemine olnud.

***

Kolin septembris Tallinnasse. Sündida soovivad mitmed uued ettevõtmised. Kui Sul on mingid tegemised, milles oleks tore koostööd teha, siis võta ühendust ivooglaid(at)gmail.com. Ühtlasi, kui Sul on mulle väikest hubast soodsat heas korras korterit üürile pakkuda, siis võta samuti ühendust. Korteri juures on oluline, et mu kass oleks ka teretulnud. Ja et ei oleks kõrgemal kui 3. korrusel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s