Esileht » Koduloomine » Eluviis » Kuidas negatiivsusest üle saada

Kuidas negatiivsusest üle saada

Küsiti, mida teha, kui meel läheb mustaks ja pähe kipuvad negatiivsed mõtted enda ja teiste suhtes.

Minu jaoks on positiivsuse ja armastuse loomisel kõige paremini mõjunud teadlikult tänulikkusele keskendumine. Selleks on mul kaks peamist meetodit:

*Tänupäeviku pidamine on väga efektiivne – kirjuta igal hommikul või õhtul märksõnadena või pikemalt lahti kõik, mis selles või eelmises päevas rõõmsat oli, mille eest tänulik oled, mida oled õppinud, ka laiemalt elus, mille eest tänulik oled. Kui iga päev ei jõua, siis kord nädalas. Mida rohkem kirja paned, seda rohkem leiad veel panna.

*Väljas kõndides, tänaval, vahel ka kodus toimetades laulan mõttes tänulaulu. Külge on jäänud üks lauluke, mida ökoinimeste kogunemistel vahel lauldakse ja millel on sisuliselt ainult üks rida, kuid viimane sõna vahetub lõpmatult, vastavalt, kellele tänu avaldad. Ühe sõnaga lauldakse mitu korda enne, kui järgmise juurde minnakse.
Tegelikult see on pikkade lausetega laul, kuid kokkutulekutel on ainult seda ühte rida korratud laulus esinevate erinevate intonatsioonidega.
Viisi saab kuulata Indigolaste esituses Päevakene https://www.youtube.com/watch?v=3vdWQoKZBRE

Näiteks
Tänu Sulle päevakene
(6 korda)
Tänu Sulle päiksekene
6x
Tänu Sulle puukene
6x
Tänu Sulle lehekene
6x
Tänu Sulle oksakene
6x
Tänu Sulle linnukene
6x
Tänu Sulle mesilane
6x
Tänu Sulle jalakene
6x
Tänu Sulle varbakene
6x
Tänu Sulle veekene
6x
Tänu Sulle majakene
6x
Tänu Sulle lauakene
6x
Tänu Sulle tassikene
6x
jne
Niimoodi saab kõik loodusnähtused, end ümbritsevad esemed, oma kehaosad, lähedased ja kunagi kohatud inimesed nimepidi tänada ja see võib kesta mõne minuti või mitu tundi. Korrastab väga hästi tundeid ja sobib laulda nii mõttes, vaevu häält tehes kui valjusti, vastavalt olukorrale. Just eile kõndisin metsas ja laulsin seda vähemalt pool tundi.

Lisaks tuleb enda armastamisele kasuks teistele head soovimine – ei lase oma negatiivsete mõtete kerimisele keskenduda ja meelel mustaks minna. Pähe mahub ühel ajahetkel ainult üks mõte ja kui täita võimalikult paljud hetked teadlikult helgete mõtetega, siis vähemalt nendel hetkedel lihtsalt ei ole ruumi negatiivsuse jaoks. Seda saab teha samamoodi nagu tänulaulu – tänaval kõndides vastutulevatele inimestele mõttes head soovides. Mul on väike salmike, mida mõttes ütlen vastutulijatele, tänavat ületades autojuhtidele, lindudele, puudele jne: Rõõmu ja tervist, õnne ja armastust, küllust ja vabadust, kõike head Sulle. Olen seda mitu aastat kasutanud ja see käib enamvähem automaatselt juba.
Ja sarnaselt tänupäevikuga saab mõttes igal õhtul enne magamajäämist mõelda kõigi päeva jooksul kohatud inimeste või lihtsalt parajasti meelde tulevate inimeste peale ja soovida neile head ööd, ilusat päeva homseks ja muud head. Annab palju parema une kui kõige mõeldava ja mõeldamatu pärast muretsemine.

***

Kas tead juba, et augustis ja septembris toimuvad elu toetava kodu töötoad põnevate juhendajatega? Juttu tuleb kodusest kaasamisest ja ruumiloomisest, aastaringi tähistamisest, peretraditsioonide loomisest ja hoidmisest, kodu kaitsmisest ja õnnistamisest ning tugeva suhte ja pere loomisest ja hoidmisest. Kui soovid osaleda kõigil neljal nädalavahetusel või mõnel neist, siis praegu on õige aeg registreeruda:) Palun jaga infot ka sõpradega, kes on kodu loomas. Aitäh!
Õpitubade kava on siin.

tumblr_ms9n3sPUm21st5lhmo1_1280 Jean Kleisz unsplash com

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s