Esileht » Koduloomine » Kodu töötubadest

Kodu töötubadest

Olen tundnud vajadust suurema isikliku kontakti järele kursustel osalejate ja blogi ning uudiskirja lugejatega ja otsustasin, et edaspidi hakkangi lisaks e-materjalidele korraldama ka füüsilise kohaga kokkusaamisi:) Neil kokkusaamistel juhendan küll ka mina üht-teist, kuid enamasti otsin juhendajaid, koolitajaid ja oma kogemuse jagajaid, kellelt tahaksin ka ise õppida.

Registreerumine kõigile neile nädalavahetustele on avatud ja kohtade arv on hubasuse huvides piiratud. On võimalik osaleda nii mõnel üksikul nädalavahetusel kui soodsama hinnaga kõigil neljal.

Pean praegu läbirääkimisi juhendajatega kolme kavas märgitud nädalavahetuse jaoks (koduse kaasamise nädalavahetus on lõplikult paigas), kuid ootan veel soovitusi, milliseid juhendajaid ja kogemuse jagajaid sooviksite neis töötubades näha. Kui teate kedagi, kes mõnel nimetatud teemal on väga hästi rääkinud-juhendanud või kes oleks väga hea isiklik eeskuju oma kogemustega, siis kirjutage mulle aadressil ivooglaid(at)gmail.com:)

All on esimese nelja töötoa kava.

Kaasamine ja ruumiloomine kodus
Palupõhjas (lükkub sügisesse või talve)
Koolitajad: Robert Oetjen, Helina Kärgenberg

Palupõhja Looduskool on justkui väike hubane kodu, kus on mõnusalt ruumi ise- ja koosolemiseks. Koolitus on üles ehitatud kaasamispõhimõtetest lähtuvalt – loome koos ruumi, kus ühiselt õppides ja tegutsedes vaatame sügavamalt meetodeid, mis aitavad igapäevaelus kaasavamalt toimetada. Uurime koos ning otsime vastuseid küsimustele, kuidas kaasata lapsi ja kuidas luua kõiki pereliikmeid arvestav arenguruum. Näiteks keeruliste otsuste tegemine, arvestades kõigi arvamuste ja seisukohtadega.
Kolmel päeval saame õppida kaasamispõhimõtteid ja -meetodeid: kaord, kaasamise 4 praktikat, ring, avatud ruum. Lugude tähtsust ja jututäringuid. Tunnustavate vestluste läbiviimist.

Koolituspäevade jooksul teeme ühiselt süüa taimetoite, sh. savipitsaahjus pitsa- ja leivategu. Harjutused looduses, mis toetavad enda loo tugevdamist. Samuti õpime võimalusi, kuidas loodus saab toetada kaasavat tegutsemist ja isiklikku arengut igas inimeses. Saun, Suur-Emajõgi ja ritsikad. Ja äkki uluvad hundid ka juba!
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Aastaring ja peretraditsioonid
5.-7. september

Koolitajad: Liisa ja Ahto Kaasik, Ingrid Vooglaid, lisandub
Kuidas luua, hoida ja edasi kanda oma pere traditsioone? Räägime tänapäevastest ja vanadest Eesti rahvakommetest aastaringi tähistamisel. Laupäeva sisustavad Liisa ja Ahto Kaasik.
Lõpuks maalime igaüks räägitu ja mõeldu põhjal endale kalendri nende tähtpäevade ja muude sündmustega, mida tahame tähistada. Ringse kalendri ehk aastaratta valmistamist juhendab Ingrid Vooglaid.

Toidud valmistame ühiselt, sh laupäeval traditsioonilisi Eesti toite.

Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Kodu õnnistamine
12.-14. september

Koolitajad: Liisa ja Ahto Kaasik, Ingrid Vooglaid, Sille Poola, lisandub
Kuidas õnnistada kodu? Kuidas kodus head energiat hoida? Kuidas vanasti kodu kaitsti ja õnnistati? Laupäeva sisustavad Liisa ja Ahto Kaasik. Toortoidu valmistamist juhendab laupäeval Sille Poola.
Koostame õnnistusi ja valmistame õnnistuse kandjaid, mille iga osaleja koju kaasa saab. Vahendite valmistamist juhendab Ingrid Vooglaid.

Toidud valmistame ühiselt.

Oodatud on ettepanekud, keda kutsuda rääkima oma kogemustest kodu energia parandamisel. Soovitused saada aadressil ivooglaid(at)gmail.com.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Tugeva suhte ja pere loomine ja hoidmine
26.-28. september

Räägime sellest, kuidas olla inimene, kes saab luua ja hoida tugevat suhet ning perekonda. Kuidas igapäevaselt toimetada, nii et suhe ja perekond kasvaksid ja tugevneksid? Kuidas saab kodu kujundamine suhet ja peret toetada?

Ootan ühendust võtma inimesi, kes tunnevad, et neil on tugev suhe (vähemalt 10 aastat kestnud ja eeldatavasti kestab elu lõpuni) ja perekond, ja kes on valmis jagama oma kogemust ja näpunäiteid suhte ja pere loomisel ning kasvatamisel.

Toidud valmistame ühiselt.
Gluteenivabade toitude valmistamist juhendab laupäeval Ingrid Vooglaid. Gluteenivabad on need toidud sellisel määral, mis sobib inimesele, kes kas vabatahtlikult väldib gluteeni või kel on kerge gluteenitalumatus. Sellise tsöliaakia puhul, mis põhjustab vaevusi ka minimaalsel kokkupuutel teadmata allikast pärit gluteenikübemega ja/või kui inimene on harjunud tarbima ainult rangelt kontrollitud gluteenivaba märgisega tooteid, ei ole need toidud tõenäoliselt sobivad. Kasutame siin looduslikult gluteenivabu aineid ning vähesel määral gluteenivaba sildiga tooteid, et valmistada lihtsaid ja maitsvaid toite.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Tehnilised üksikasjad
Nädalavahetused toimuvad erinevates kohtades, maal talus looduslikult kaunis kohas, kus saab ka õues olla ja soovijad saavad telkida. Kui tead soovitada hubast talu, kuhu 20-30 inimest vabalt toimetama mahuvad, kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.
Toidud valmistame kõigil nädalavahetustel ühiselt, sh ühe lõunasöögi valmistamine on juhendajaga.
Osalustasu on ühe nädalavahetuse eest 200 eur, nelja nädalavahetuse eest kokku 500 eur.
Osalejate arv on hubasuse huvides piiratud ning lisaks Kodutee Aasta liikmetele on veel saadaval vaid loetud kohad. Seepärast, kui soovid osaleda, anna kohe teada.

Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Palun jaga seda infot kõigiga, kel võib sellest rõõmu olla. Aitäh!

tumblr_mo2xfarCvW1st5lhmo1_1280 Paul Jarvis unsplash com
Pildi autor: Paul Jarvis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s