Esileht » Kööginurgake » Suvine kodukoolituste sari nüüd paigas

Suvine kodukoolituste sari nüüd paigas

Elu toetava kodu ja kodu toetava elu nädalavahetused

Kaasamine ja ruumiloomine kodus
Palupõhjas
(lükkub sügisesse või talve)
Koolitajad: Robert Oetjen, Helina Kärgenberg
Palupõhja Looduskool on justkui väike hubane kodu, kus on mõnusalt ruumi ise- ja koosolemiseks. Koolitus on üles ehitatud kaasamispõhimõtetest lähtuvalt – loome koos ruumi, kus ühiselt õppides ja tegutsedes vaatame sügavamalt meetodeid, mis aitavad igapäevaelus kaasavamalt toimetada. Uurime koos ning otsime vastuseid küsimustele, kuidas kaasata lapsi ja kuidas luua kõiki pereliikmeid arvestav arenguruum. Näiteks keeruliste otsuste tegemine, arvestades kõigi arvamuste ja seisukohtadega.
Kolmel päeval saame õppida kaasamispõhimõtteid ja -meetodeid: kaord, kaasamise 4 praktikat, ring, avatud ruum. Lugude tähtsust ja jututäringuid. Tunnustavate vestluste läbiviimist.

Koolituspäevade jooksul teeme ühiselt süüa taimetoite, sh. savipitsaahjus pitsa- ja leivategu. Harjutused looduses, mis toetavad enda loo tugevdamist. Samuti õpime võimalusi, kuidas loodus saab toetada kaasavat tegutsemist ja isiklikku arengut igas inimeses. Saun, Suur-Emajõgi ja ritsikad. Ja äkki uluvad hundid ka juba!
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Aastaring ja peretraditsioonid
5.-7. september

Koolitajad: Liisa ja Ahto Kaasik, Ingrid Vooglaid
Kuidas luua, hoida ja edasi kanda oma pere traditsioone? Räägime tänapäevastest ja vanadest Eesti rahvakommetest aastaringi tähistamisel.
Lõpuks maalime igaüks räägitu ja mõeldu põhjal endale kalendri nende tähtpäevade ja muude sündmustega, mida tahame tähistada. Ringse kalendri ehk aastaratta valmistamist juhendab Ingrid Vooglaid.

Toidud valmistame ühiselt.
Gluteenivabade toitude valmistamist juhendab laupäeval Ingrid Vooglaid.

Oodatud on soovitused, keda kutsuda rahvakalendrist ja vanadest Eesti kommetest rääkima. Samuti ootan lapsevanemaid, kes oma peres aktiivselt aastaringi tähistavad ja/või peretraditsioone ning igapäevaseid rituaale loovad ning hoiavad, oma kogemusi jagama. Kui soovid tulla rääkima või tead kedagi soovitada, kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Kodu õnnistamine
12.-14. september

Koolitajad: Liisa ja Ahto Kaasik, Ingrid Vooglaid, Sille Poola
Kuidas õnnistada kodu? Kuidas kodus head energiat hoida? Koostame õnnistusi ja valmistame õnnistuse kandjaid, mille iga osaleja koju kaasa saab. Juhendab Ingrid Vooglaid.
Toidud valmistame ühiselt.
Toortoidu valmistamist juhendab laupäeval Sille Poola.
Oodatud on ettepanekud, keda kutsuda rääkima vanadest Eesti rahvakommetest kodu õnnistamisel ja kodu energia kaitsmisel. Soovitused saada aadressil ivooglaid(at)gmail.com.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Tugeva suhte ja pere loomine ja hoidmine
Räägime sellest, kuidas olla inimene, kes saab luua ja hoida tugevat suhet ning perekonda. Kuidas igapäevaselt toimetada, nii et suhe ja perekond kasvaksid ja tugevneksid? Kuidas saab kodu kujundamine suhet ja peret toetada?
Toidud valmistame ühiselt, sööme taimetoitu.
Ootan ühendust võtma inimesi, kes tunnevad, et neil on tugev suhe (vähemalt 10 aastat kestnud ja eeldatavasti kestab elu lõpuni) ja perekond, ja kes on valmis jagama oma kogemust ja näpunäiteid suhte ja pere loomisel ning kasvatamisel.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Tehnilised üksikasjad
Nädalavahetused toimuvad erinevates kohtades, maal talus looduslikult kaunis kohas, kus saab ka õues olla ja soovijad saavad telkida. Kui tead soovitada hubast talu, kuhu 20-30 inimest vabalt toimetama mahuvad, kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.
Toidud valmistame kõigil nädalavahetustel ühiselt, sh ühe lõunasöögi valmistamine on juhendajaga.
Osalustasu on ühe nädalavahetuse eest 200 eur, nelja nädalavahetuse eest kokku 500 eur.
Hetkel on lisaks Kodutee Aasta liikmetele kõigil nädalavahetustel vaid 12 vaba kohta. Seepärast, kui soovid osaleda, anna kohe teada.
Registreerumiseks kirjuta ivooglaid(at)gmail.com.

Palun jaga seda infot kõigiga, kel võib sellest rõõmu olla. Aitäh! 🙂

Sama info on ka siin.

file1351269011709

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s