Esileht » Koduloomine » Eluviis » Naiselikkuse tähendusest

Naiselikkuse tähendusest

Minu jaoks on naiselikkus eelkõige see, kui naine elab kooskõlas oma südame ja hingega. Pole midagi ilusamat, kui inimene, kes teab, kes ta on, miks ta on ja elab iga päev selle teadmisega kooskõlas, lihtsalt, loomulikult ja vabalt. Tundmata vajadust oma elu teiste ees vabandada ja õigustada, püüdmata lugeda abstaktsete teiste ootusi oma soovidele, mõtetele, tunnetele, valikutele. Olenemata sellest, kas konkreetse naise valik on pühenduda 20 aastaks oma perele toetava kasvukeskkonna loomisele kodus ja kodu ümber või luua paremat ühiskonda püsiva tööga kindlas valdkonnas või laiahaardelise aktiivse osalusega erinevatel aladel või ainult talle omane kombinatsioon neist. Usun, et enamasti on tegemist mingi kombinatsiooniga kas erinevatel aegadel või samaaegselt. Kindlasti ei usu ma, et tuleb vastu oma sisetunnet valida ainult üks tee või et üheainsa tee valimine oleks vale.

Kohe algab Naiselikkuse e-kursus. Oma kursusel ma ei lähtu teistest meil pakutavatest naiselikkusega seotud kursustest ega ühest kindlast allikast. Eestis ilmselt kõige tuntum on praegu koolitus, kus räägitakse naise rollidest: perenaine, armuke jms. See on kindlasti ka tore kursus. Mina sellel osalenud ei ole ja sellele oma materjalides ei viita. Teine ilmselt tuntum võimalus on Facebookis Naiselikkuse maailm. Selle lugeja ma olen ja seal on palju häid mõtteid. Kuid ma ei lähtu oma materjalide koostamisel samadest alustest.

Oma kursuse pakkumisega soovin ma aidata naistel näha ja tunda, kes nad oma südames on ning realiseerida seda olemist. Ma ei too välja punkte stiilis, naiselik naine on selline, tunneb seda, teeb toda, naudib ühte, väldib teist. Ma ei püüa toota ühiskonda kindlat tüüpi naisi (mitte, et see kursusega võimalik ka oleks), vaid aidata igal konkreetsel naisel jõuda lähemale iseendale.

Naiselikkuse teema on minu jaoks üks osa üldisemalt inimeseks olemisest, mitte eesmärk omaette. Meestega on samamoodi, lihtsalt kuna mina olen naine, siis on mul lihtsam aidata teisi naisi.  Kuna inimeseks olemise juures on siiski asju, mis aitavad paremini elada ja teisi, mis lõpevad halvasti, siis kõik-sobib-mis-tore-tundub-tüüpi kursus see ei ole.

Veel saab liituda:) 

Selleks kirjuta ivooglaid@gmail.com

Ilusat eneseleidmist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s