Esileht » Koduloomine » Eluviis » Päeva algus

Päeva algus

Päeva algus annab sageli ilme tervele päevale.

Hommikul sooja toidu söömine loob päevale tugeva aluse ja tee aitab sügispäeva soojalt ja pehmelt alustada. Mina söön viimasel ajal hommikuti riisiputru. Selle tarbeks on mul kööginurgas 2 kg lahtiselt ostetud mahedat ümarateralist riisi. Pikaks ajaks hommikud mureta:)

 

Hommikupuder ja -tee on osa minu hommikurutiinist, mis näeb välja nii.

 

Hommik algab enamasti kella 6 ringis, nädalavahetusel veidi hiljem.

Ärgates peale aeglast toibumist esimese asjana panen kastruliga keema piisava koguse vett, et jaguks nii tee kui pudru jaoks. Panen kruusi teepuru ja tüki ingverit. Teeks kasutan praegu valdavalt Kreetalt toodud segu, mis oli mul spetsiaalselt kolimise ajaks kõrvale pandud. Võtan lauale kõik pudru jaoks vajaliku: riisi, soola, kaneeli, rosinad, seemned või mandlid, banaani.

 

Vee keema minekut oodates jõuan juuksed korda seada ja ehk veel mõne pisitoimetuse teha.

Keema läinud veest kallan kõigepealt kruusi tee jao ja seejärel lisan kastrulisse tiba soola, heldelt kaneeli ja 2-4 peotäit riisi. Keeran kuumuse vaikseks, panen kaane peale ja jätan pudru omaette podisema. Teele panen taldriku peale, et hästi tõmbaks.

 

Siis suundun hommikujoogat tegema. Teen igal hommikul ja õhtul 15 minutit erinevatest allikatest kokku pandud kava järgi väga leebet joogat. Selle jaoks on voodi ees täiusliku suurusega vaip.

 

Peale võimlemist kurnan tee ja joon tasapisi ära. Puder ikka podiseb. Siis käin dushi all ja vahel jõuan enne pudru valmimist isegi veidi koristada või kirjutada.

 

Mõni minut enne pudru valmimist lisan hulka rosinad. Valmis pudrule lisan päevalilleseemneid või mandleid ja terve tükeldatud banaani. Tavaliselt saab kella 7 ringis sööma hakata. Söön aeglaselt köögis laua taga, naudin vaadet aknast ja igal juhul ei kirjuta või loe samal ajal. Kui olen suurema koguse putru teinud, jagub seda veidi ka lõunaks ja saan enne lõunasöögi valmistamist juba süüa. See võimaldab valmistada aeganõudvamaid ja ühtlasi paremaid toite, ei ole vaja kohe kiiresti midagi valmis saada.

 

Olenevalt loengute algusajast (8.30 või 10.15) jõuan enne välja minekut natuke või päris palju kirjutada või näiteks ettekandeks valmistuda. Seegi sissekanne on kirjutatud peale hommikusööki ja jääb nüüd ootama, millal internetti kasutama lähen.

 

Loengu alguseks on päev juba täies hoos ja ei ole seda muret, et esimeses loengus uimane oleks.

 

Kuidas teie oma päeva alustate?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s