Esileht » Muljed ja mõlgutused » Koolielu algus

Koolielu algus

Suurem osa ainekursuseid, mis semestri alguses algama pidid, on nüüdseks alanud. Kõik on huvitavad ja kõigis on palju mahukaid kodutöid. Eelmisest korrast ülikoolis mäletasin, et 2 AP aine tähendab loengutes käimist ja õpiku lugemist. Nüüd tähendab see loengutes ja seminarides ja praktikumides käimist, palju lugemist, esseede kirjutamist, harjutuste tegemist, ettekandeid ja ühes aines ka praktikat ning eksamit või arvestust keset semestrit. Seejärel algavad uued ained. Esimene eksam on 20. oktoobril ja see konkreetne kursus ei ole veel alanud. Neljapäeviti hakkab olema 11h koolipäev. See-eest kolmapäeviti on üle nädala ainult üks praktikum hommikul ja reeded on enamasti vabad.    

Arvasin, et esimesel semestril vabaaineid veel ei võta, kuid siiski võtsin kaks tükki. Alanud on neist üks, Luule- ja laulusõnade kirjutamine Kristiina Ehiniga. Kui teil on kusagil võimalus osaleda tema loovkirjutamise kursusel, siis soovitan võimalust kasutada:) Näiteks on see eeldatavasti osa Koduõppe talvepäevast jaanuari alguses. Esimesel korral kirjutasime mõistatusi ja haikusid. Kirjutan teile ka siia ühe mõistatuse. Vastuseid võite kommentaarides pakkuda.

Mis see on? Keegi pole näinud, aga kõik saavad kasutada. Mahub väiksesse karpi, aga ulatub teisele poole maailma.

Minu esimene haiku:

Kollane õis

räsituna tee peal.  

Kellegi rõõm

Taustainfoks: Viljandi kesklinnas on teede ääres postide küljes kollaste lilledega amplid. Sealt pudeneb õisi alla ja ma kipun neid koju kaasa viima ja tassi vette panema.  

 

Lisaks Rohelise Maja kodukohvikule ja ökopoele (Koidu 2), mida olen juba soovitanud külastada, leidsin esimesel esmaspäeval Viljandist ka mahekohviku. Asub see Jakobsoni tänaval, kesklinna poolt tulles enne Paala järve valge maja keldrikorrusel. Suur silt teatab, et tegemist on mahekohvikuga. Küsisin järgi ja sain teada, et tegelikult päris mahe ei ole, lihtsalt lisaaineid ei lisata. Aga maitsev ja tudengi taskule kohaste hindadega on ikka.

Uus kodu on juba oma kodu tundega. Loengute vahel pikematel pausidel käin kodus sooja sööki tegemas. Hommikul ja õhtul on tore köögis istuda ja kirjutada. Ja mul on nüüd diivan:) Diivanist olen ma kaua unistanud.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s