Esileht » Lihtsalt rõõm » Esimesed päevad Viljandis

Esimesed päevad Viljandis

Korteri leidsin peaaegu viimasel hetkel, kuid kõik läks sujuvalt ja loomulikult. Laupäeval käisin korterit esimest korda vaatamas ja esmaspäeval kolisin sisse. Korter on paneelmajas, ilus valgusküllane, äsja remonditud ja hästi varustatud:). Ainult pesumasin ja internet on veel puudu. Netti olen siiani saanud koolis kasutada.

Õppeaasta alguseks saabusin Viljandisse esmaspäeva hommikul. Kõigepealt viisin mõned kotid korterisse ja seejärel läksin kursusekaaslastega tutvuma. Tutvumiselt läksime koos aktusele, kus peeti palju kõnesid ja lauldi palju. Kõned olid lühemad kui esimest korda ülikooli astumisest mäletasin ja laulud pikemad. Koos lauldi lisaks muudele kohustuslikele aktuselauludele ka Loomise regilaulu, mis enamuse sisseastujate jaoks oli ilmselt uus nähtus. Mina olin seda sel suvel juba korra laulnud, Anastasia kokkutulekul Hiiemäel, ja teadsin seetõttu mingil määral isegi sõnu. Kõik esmakursuslased kutsuti lavale ka, suruti kätt ja anti riidest kott infovoldikute ja reklaamide ja paari vihikuga. Koti peale on kirjutatud: Tudengi töö on õppimine. Lisaks hommikusele kursuse tutvumisele oli õhtul laiema ringi lõkkeõhtu ka.

Nüüd on meil olnud kõikvõimalikke infotunde ja süsteemide tutvustusi, need jätkuvad neljapäevani. Infotunde on ka oluliselt rohkem kui Tartu Ülikoolist mäletan, kuigi seal ma kõigis ilmselt ei käinud. Väga hoitud tunne on sellest, et kõik tahavad alguses midagi juhendada ja seletada.

Esimene loeng tuleb neljapäeval. Edaspidi paistab tunniplaan üsna hõre, kuid selles osas on soovitused erinevad. Ühed soovitavad esimesel semestril mitte midagi kõrvale võtta, sest maht võib olla suurem kui paistab ja teised soovitavad võimalikult palju lisaaineid üle Akadeemia võtta. Arvan, et ise võtan palju vabaaineid, kuid ilmselt mitte kohe esimese semestri algusest. Hõre tunniplaan on kasulik kirjutamiseks.

Kahe päevaga on jäänud mulje, et VKA ja TÜ ühise nime alla saamine on raske töö, sest need on üsna erinevad institutsioonid. Mul on hea meel, et käisin Tartu Ülikoolis ja õppisin psühholoogiat. See on oluliselt mõjutanud mu maailmapilti. Ja mul on hea meel, et nüüd Viljandi Kultuuriakadeemiasse astusin. Võib ju mõelda, et oleks võinud kohe, aga ei võinud. See on teine aeg ja koht ja mulle tundub, et just praegu ongi vaja siin olla.

Viljandi on juba ka inspireerivalt mõjunud:) Sain täna valmis koduklubi orienteeruva aastakava.

…………

Vanade postituste kategooriatesse jagamine on veel pooleli, ärge laske end sellest häirida. Sildid on kõigil olemas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s